مکرر مطمئن اختراع بیماری خودکار اخبار پزشکی

مکرر: مطمئن اختراع بیماری خودکار اخبار پزشکی

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی بیانات ضد و نقیض مقامات پایتخت کشور عزیزمان ایران و واشنگتن ، گزینه ه

به نظر می رسد تلاش ها جهت از سر گیری دیپلماسی میان کشور عزیزمان ایران و آمریکا به در بسته خورده است و گزینه های جدیدی روی میز آمده. 

بیانات ضد و نقیض مقامات پایتخت کشور عزیزمان ایران و واشنگتن ، گزینه ه

گزینه های تازه روی میز کشور عزیزمان ایران و آمریکا/ بیانات ضد و نقیض مقامات پایتخت کشور عزیزمان ایران و واشنگتن

عبارات مهم : ایران

گزینه های تازه روی میز کشور عزیزمان ایران و آمریکا/ بیانات ضد و نقیض مقامات پایتخت کشور عزیزمان ایران و واشنگتن؛ تلاش جهت ایجاد کانال تازه ارتباطی به در بسته خورد؟/ در دیدار فرستادگان ظریف و تیلرسون چه گذشت ؟

به نظر می رسد تلاش ها جهت از سر گیری دیپلماسی میان کشور عزیزمان ایران و آمریکا به در بسته خورده است و گزینه های جدیدی روی میز آمده.

یه گزارش نامه نیوز؛اظهارات چند روز اخیر مقامات کشور عزیزمان ایران و آمریکا نشان می دهد دو کشور قرار نیست در مسیر دیپلماسی قرار بگیرند یا حداقل تلاش ها در این زمینه تاکنون بی ثمر بوده هست، موضوعی که می تواند آینده برجام و روابط میان دو کشور را در فضایی غیرقابل آینده نگری و ریسک پذیر قرار دهد.

بیانات ضد و نقیض مقامات پایتخت کشور عزیزمان ایران و واشنگتن ، گزینه ه

از دو هفته پیش به نظر می رسید که سناریویی در روابط کشور عزیزمان ایران و آمریکا در جریان هست، وزیر خارجه عمان به پایتخت کشور عزیزمان ایران آمد تا بازهم حدس و گمان هایی راجع به لابی های پشت پرده و محرمانه با میانجگری عمان بر سر زبان ها بیفتد، موضوعی که در ادامه از سوی رسانه های غربی پیگیری شد، رسانه های غربی از نیویورک تایمز تا فارن پالیسی با تحسین و برشمردن شاخصه های مثبت کانالی که میان ظریف و جان کری در 3 سال اخیر در جریان بود خواستار ایجاد کانال جدیدی در دولت ترامپ جهت گفت وگو با پایتخت کشور عزیزمان ایران شدند تا جایی که نیویورک تایمز از تیلرسون وزیر خارجه آمریکا خواست تا گوشی را بردارد و با ظریف تماس بگیرد.

ظریف وزیر خارجه کشورمان جهت شرکت در نشست شورای خارجی واشنگتن عازم آمریکا شد تا جنب و جوش ها در این زمینه شدت یافتن شود و در شرایطی که ظریف و تیلرسون تاکید می کردند هیچ ارتباطی میان این دو وجود ندارد ولی احتمال دیپلماسی در آینده را نیز رد نمی کردند.

به نظر می رسد تلاش ها جهت از سر گیری دیپلماسی میان کشور عزیزمان ایران و آمریکا به در بسته خورده است و گزینه های جدیدی روی میز آمده. 

در این بین نخستین دیدار دوجانبه میان هیات ایرانی و آمریکایی در دولت ترامپ در وین جمعه گذشته برگزار شد، در این دیدار عراقچی و روانچی به عنوان معاونان شریف و روسای هیئت ایرانی در نشست یکسان برجام با معاون رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا دیدار و گفت وگو کردند.

این دیدار از آن جهت مهم بود که بعضی رسانه ها از پیشنهاد برگزاری این دیدار از سوی طرف آمریکایی خبر داده بودند. با این حال عراقچی شرح این دیدار را اینگونه روایت می کند: با هیات آمریکایی نیز طبق معمول دیدار دو جانبه ای داشتیم. معمولا بیش تر اشتباهات مربوط به اجرای برجام، مربوط به هیات آمریکایی هست، از این رو ما با طرف آمریکایی تمام پرسشها را مرور و مطرح کرده ایم. در این جلسه تمام مواردی که به نقض عهد، بد عهدی، تاخیر و تعلل از سوی آمریکایی ها بود را ذکر کردیم. آنها توضیحاتی را ارائه کردند، البته از نظر ما این توضیحات قابل قبول نیست و نتیجه مباحث را به پایتخت کشور عزیزمان ایران انتقال یافته می کنیم.

عراقچی با اشاره به اینکه همچون روال گذشته از وقت دیدار با آمریکایی ها استفاده کردیم و از بعد پرسشها انسانی به عنوان ایرانیانی که به وسیله آمریکا در این کشور یا در کشورهای دیگر به جرم واهی همچون دور زدن تحریم ها دستگیر شده است اند، پرداختیم، افزود: اخیرا افرادی تازه از ایرانیان در کشورهای متفاوت به درخواست آمریکایی ها دستگیر شده است اند. این موارد را انتقال یافته کردیم. اعتراض کردیم و خواهان آزادی آنها شدیم.

بیانات ضد و نقیض مقامات پایتخت کشور عزیزمان ایران و واشنگتن ، گزینه ه

در این بین ولی به نظر می رسد در روزهای اخیر تلاش ها جهت ایجاد این کانال به در بسته خورده هست، و سلسله اظهارنظرهایی متفاوت در خصوص آینده برجام از سوی مقامات دو طرف عنوان می شود.

رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا، ظریف وزیر خارجه کشورمان، عباس عراقچی مدیر هیئت ایرانی در کمیسون یکسان برجام در کنار ولایتی و کمال خرازی کسانی بودند که در یکی دو روز اخیر بیانات متفاوتی از قبل راجع به برجام عنوان کردند، اظهاراتی که بیانگر آن است که زمین بازی ممکن است تا اندازه زیادی در شرف عوض کردن است.

به نظر می رسد تلاش ها جهت از سر گیری دیپلماسی میان کشور عزیزمان ایران و آمریکا به در بسته خورده است و گزینه های جدیدی روی میز آمده. 

رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا در توییتر خود این جمله را نوشت، خلاصه برجام،مرگ بر آمریکا، فوت بر اسرائیل، این اظهار نظر هنوز در اینترنت دست به دست نشده بود که دونالد ترامپ روز گذشته دست به ترساندن مستقیم کشور عزیزمان ایران زد و گفت که در صورت عدم آزادی شهروندا ن آمریکایی بازداشت شده است در کشور عزیزمان ایران عواقب بدی در انتظار پایتخت کشور عزیزمان ایران خواهد بود

تهدید ترامپ جهت آزادی زندانیان آمریکایی در کشور عزیزمان ایران در حالی است که یک سال پیش در نتیجه دیپلماسی میان کشور عزیزمان ایران و آمریکا تعدادی از شهروندان بازداشت شده است دو کشور آزاد شدند، ترامپ ولی این روند را باج دهی واشنگتن به پایتخت کشور عزیزمان ایران خوانده بود و اکنون جهت آزادی شهروندان خود دست به ترساندن زده است.

بیانات ضد و نقیض مقامات پایتخت کشور عزیزمان ایران و واشنگتن ، گزینه ه

کمال خرازی، وزیر خارجه اسبق کشورمان در گفت وگو با فرانس24 گفت که آمریکا اعلام می کند که به طور کامل به توافق هسته ای پایبند است مگر اینکه تصمیم دیگری اتخاذ کند. ما خودمان را جهت زمانی که آمریکا بخواهد از توافق خارج شود، آماده کرده ایم.

ولایتی یکی از اعضای نظارت بربرجام نیز روز گذشته راجع به نقض عهدهای آمریکا در خصوص برجام گفت: باید بعد از بازگشت مردها ظریف و عرافچی به کشور عزیزمان ایران نتیجه گفت وگوهای آنها را بشنویم و یک تصمیم مشترکی بگیریم. بدون تردید نقض عهد آمریکایی ها در خصوص برجام بدون پاسخ نخواهد ماند.

عراقچی که به وین رفته و در حاشیه نشست کمیسیون یکسان برجام با هیئت آمریکایی دیداری دوجانبه برگزار کرده بود نیز راجع به بدعهدهی طرف آمریکایی این چنین گفت: ما گزینه های مختلفی در این ارتباط در دسترس داریم. بعضی از این گزینه ها در متن برجام است و بعضی از گزینه ها در دستورات مجلس، شورای عالی امنیت ملی و مقام معظم رهبری وجود دارد و این ها همه ملاک ما خواهد بود. ما با توجه به منافع کشور و حقوق خودمان تصمیم می گیریم و حتما نسبت به همه بد عهدی ها تصویر العمل مورد نیاز را در وقت و شکل مناسب خواهیم داشت.

به نظر می رسد که سیگنال های مثبتی راجع به همکاری بر سر برجام از سوی گروه 1+5 شنیده نمی شود و روی کار آمدن ترامپ در آمریکا و در پیش گرفتن خط مشی های تندروانه در قبال کشور عزیزمان ایران این کشور را در مسیر ادامه سیاست های خصمانه و خارج از عقلانیت قرار داده هست، باید منتظر ماند و دید که این رویه در نهایت چه سرنوشتی را جهت برجام رقم خواهد زد.

واژه های کلیدی: ایران | آمریکا | ایرانی | آمریکایی | ایرانیان | رکس تیلرسون | وزیر خارجه کشور | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs