مکرر مطمئن اختراع بیماری خودکار اخبار پزشکی

مکرر: مطمئن اختراع بیماری خودکار اخبار پزشکی

گت بلاگز اخبار اجتماعی گزینش ولیعهد عربستان بر حج تاثیر ندارد/ مفتی مسجدالحرام نگفته خون شیعه حلال است ، قاضی‌عسکر

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت گفت: مسؤولان سعودی نسبت به توافقاتشان پایبندند و برنامه ویژه‌ای جهت حجاج ایرانی دارند.

گزینش ولیعهد عربستان بر حج تاثیر ندارد/ مفتی مسجدالحرام نگفته خون شیعه حلال است ، قاضی‌عسکر

قاضی عسکر: گزینش ولیعهد عربستان بر حج تاثیر ندارد/مفتی مسجدالحرام نگفته خون شیعه حلال است

عبارات مهم : زائران

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت گفت: مسؤولان سعودی نسبت به توافقاتشان پایبندند و برنامه خاص ای جهت حجاج ایرانی دارند.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین سیدعلی قاضی عسکر ـ نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت ـ در همایش پزشکان مجموعه های حج ۹۶، یادآور شد: بعد از حج دوره گذشته و اتفاق منا یک سال مراسم حج تعطیل شد و در عین این که ما مصمم در اجرای حج بودیم، ولی در آن وقت شرایط ما جهت حج مورد پذیرش قرار نگرفت.

گزینش ولیعهد عربستان بر حج تاثیر ندارد/ مفتی مسجدالحرام نگفته خون شیعه حلال است ، قاضی‌عسکر

وی اضافه کرد: جهت امسال نیز دعوت نامه ای از سوی عربستان سعودی ارائه شد و مذاکرات را شروع کردیم و می توانم بگویم که در این مذاکرات زیاد خواسته های ما محقق شد. در سال های گذشته معمولا دستورالعملی به تمام کشورها داده می شد که حالت ابلاغی داشت، ولی به علت این که ما امسال پرسشها زیادی داشتیم، نمی توانستیم دستورالعملی را بپذیریم، بنابراین راجع به ی موارد متفاوت صحبت کردیم، نخستین خواسته ما نیز این بود که عزت، کرامت و امنیت حجاج حفظ شود.

ویزای عربستان در اتاق های شرکت حج صادر می شود

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت گفت: مسؤولان سعودی نسبت به توافقاتشان پایبندند و برنامه ویژه‌ای جهت حجاج ایرانی دارند.

سرپرست حجاج ایرانی همچنین گفت: ما نمی توانستیم قبول کنیم ویزا در کشور ثالث صادر شود، از همین رو آن ها پذیرفتند که ویزای الکترونیکی را در داخل کشور عزیزمان ایران صادر کنند و این کار با استقرار افرادی در اتاق های شرکت حج و زیارت انجام می شود.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت افزود: زائران از ۹ مرداد ماه به حج اعزام می شوند و با توجه به وقت محدودی که جهت انجام کارهای حج وجود داشت، با تلاش دست اندرکاران همه چیز آماده است.

انتخاب ولیعهد تازه عربستان تاثیری روی حج ایرانی ها ندارد

گزینش ولیعهد عربستان بر حج تاثیر ندارد/ مفتی مسجدالحرام نگفته خون شیعه حلال است ، قاضی‌عسکر

قاضی عسکر با اشاره به فضای سنگینی که در افکار عمومی راجع به ی حج امسال ایجاد شد، اظهار کرد: بخش عمده ای از این فضای ایجاد شده است ناشی از یکسری توهمات بود. یک ماه قبل موجی ایجاد و اظهاراتی مطرح شد مبنی بر اینکه توافق نامه ای میان ما و سعودی جهت حج در وقت ولیعهد قبلی صورت گرفته و حالا فرد دیگری آمده هست. بعد از این مساله من خواستم که مذاکرات دیگری با وزیر حج عربستان انجام شود که آن ها هم اعلام کردند به توافقات پایبند هستند و تصمیم قطعی ارزش این است که جهت ایرانی ها برنامه خاص ای داشته باشند.

وی ادامه داد: یکی دیگر از پرسشها مطرح شده است مچ بندهای الکترونیکی بود که در مذاکرات این پیشنهاد مورد قبول قرار گرفت. حتی مسؤولان سعودی اعلام کردند که ما نسبت به آن ها در چنین زمینه هایی پیشی گرفته ایم.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت گفت: مسؤولان سعودی نسبت به توافقاتشان پایبندند و برنامه ویژه‌ای جهت حجاج ایرانی دارند.

او گفت: راجع به ی حج امسال دغدغه خاطری وجود ندارد. بعضی از مسائلی را که مطرح شد، پیگیری کردیم و پلیس فتا نیز در این زمینه همکاری کرد و حتی به این نتیجه رسیدیم که منابع انتشار بعضی ادعاها افرادی در خارج از کشور بودند که ادعاهایشان صحت ندارد. فردی که خود را به عنوان سفیر اسبق کشور عزیزمان ایران در ریاض معرفی کرده بود، از جمله افرادی بود صحبت هایش راجع به عربستان و حج صحت نداشت. آن ها طوری عنوان می کردند که حج امسال قرار است تلخ باشد، در حالیکه کاملا برعکس هست. امکانات امسال نسبت به گذشته بهتر شده است است و حتی برعکس دوره های قبل چادرهای حجاج تبدیل به چادرهای نسوز و دارای کولر شده است است.

سرپرست حجاج ایرانی اضافه کرد: عراق و ترکیه کشورهایی بودند که این چادرها را با قیمت ۱۲۵ و ۱۰۰ ریال کرایه کرده اند، ولی ما این چادرها را با ۶۰ ریال سعودی کرایه کردیم و امسال زائران در منا و عرفات فضای آرام تری خواهند داشت. همچنین به علت این که شرایط منازل در مکه بهتر از مدینه هست، زائران شش روز و پنج شب را در مدینه و باقی سفر را در مکه سپری می کنند.

گزینش ولیعهد عربستان بر حج تاثیر ندارد/ مفتی مسجدالحرام نگفته خون شیعه حلال است ، قاضی‌عسکر

وی با تاکید بر امنیت حج امسال، اظهار کرد: این اطمینان را می دهم که جهت حجاج هیچ جای نگرانی وجود ندارد و طبق برنامه ریزی حج امسال به دور از تنش برگزار خواهد شد.

قاضی عسکر همچنین گفت: یکی از مسائلی که ما با مقامات سعودی مطرح کردیم این بود که حج از روابط سیاسی دو کشور جدا باشد که این خواسته مورد توافق مسؤولان هر دو طرف قرار گرفته است.

وی به یکی دیگر از مسائلی که جهت ایجاد نگرانی در میان حجاج مطرح شده است بود، اشاره کرد و افزود: در جاهای متفاوت مطرح کرده اند مفتی مسجدالحرام گفته که خون شیعه حلال هست، در حالی که ما این مسئله را پیگیری کردیم و هیچ خطبه ایی وجود نداشت که چنین موضوعی مطرح شده است باشد. چنین مسائلی را بعضی مفتی ها در کشورهایی مانند مصر و اردن بیان کرده اند که نه تنها با شیعیان بلکه با سنی ها و ایزدی ها هم مسئله دارند و این پرسشها دلیلی نمی شود که مردم جهت حج نگرانی داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در امور حج با تاکید بر این که نمی توان حج را تعطیل کرد، گفت: کعبه قبله ما است و مدینه جایی است که پیغمبر و ائمه بقیع در آن هستند. از طرف دیگر حج کنگره بین المللی دنیا اسلام است و باید از چنین فرصتی استفاد کرد.

قاضی عسکر بیان کرد: به هر حال خواه یا ناخواه اضطرابی میان زائران وجود دارد و همه باید دست به دست هم بدهیم تا این فضا به آرامش تبدیل شود.

واژه های کلیدی: زائران | ایرانی | مذاکرات | عربستان | عربستان سعودی | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs